× Aktuálně z oboru

SHIELD Experience Upgrade 7 – méně hledání a více zábavy [ clanek/2018052902-shield-experience-upgrade-7-mene-hledani-a-vice-zabavy/ ]
Celá zprávička [ clanek/2018052902-shield-experience-upgrade-7-mene-hledani-a-vice-zabavy/ ]

Matematický systém Maple – aktuality

[ http://programujte.com/profil/3203-vladimir-zak/ ]Google [ ?rel=author ]       [ http://programujte.com/profil/75-martin-zak/ ]Google [ :?rel=author ]       27. 7. 2006       14 606×

Nejaktuálnější informace o systému Maple, dále o jeho nových toolboxech a rozšířeních

Jak již název příspěvku napovídá, v dnešním díle se podívame na aktuality systému Maple, na jeho toolboxy a doplňky. Toto téma jsem zařadil hned na začátek proto, abyste si mohli udělat obrázek, k čemu se systém Maple dá použít a jaké to má výhody a nevýhody.

V těchto dnech je na univerzitě Wilfred Laurer University [ http://www.wlu.ca/ ] ve Waterloo [ http://www.maplesoft.com/mc06/ ], Ontario [ http://www.gov.on.ca/ ] a v Kanadě [ http://canada.ca/ ] pořádána konference 2006 Maple Conference [ http://www.maplesoft.com/mc06/ ]. Jsem jejím účastníkem, a píši tedy článek přímo z místa dění.

Tato konference slouží k setkání uživatelů systému Maple a je pořádána každoročně.

Projev zde měli samozřejmě zástupci firmy Maplesoft v čele s Timem Cooperem, CEO firmy Maplesoft. Mluvil zde o vizích a systému Maple a zejména o tom, že již nejde o firmu jednoho produktu, ale o celé řešení. Přistupne nyní k vysvětlení.

Bylo rozšířeno portfolio pruduktů o tyto toolboxy:

  • BlockBuilder for Simulink
  • BlockBuilder for Modelica (zatím pouze beta)
  • Maple Toolbox for Matlab
  • Global Optimization Toolbox for Maple
  • Database Integration Toolbox
  • Maple Professional Math Toolbox for LabVIEW
  • nová verze systému Maple, verze 11, přijde na trh začátkem roku 2007

Dále jsou k dispozici následující elektronické publikace:

  • Advanced Engineering Mathematics with Maple
  • Advanced Engineering Mathematics with Maple Solution Manual
  • Calculus Guide
  • PreCalculus Guide

Často skloňovaným souslovím na konferenci je lokalizace produktů do národních jazyků. Samozřejmostí je, že matematické softwary jsou v angličtině, ať už vezmeme MATLAB, MathCAD anebo jakékoliv další. O lokalizaci se mluvilo v souvislosti s produkty, jako jsou Maple T. A., MapleNet, a samozřejmě s elektronickými knihami, které jsou dnes velmi využívané z důvodu velmi povedeného prostředí systému Maple, které je přímo určeno k dokumentaci a tvorbě právě elektronických publikací.

Článek je poměrně krátký, ale jsem rozhodnut ho po skončení konference rozšířít o mnohé detaily a postřehy. V krátké době začnu uveřejňovat další články, které už budou přímo souviset s prací  systému Maple.

Více informací lze nalézt na www.maplesoft.cz [ http://www.maplesoft.cz/ ], popř. na www.maplesoft.com [ http://www.maplesoft.com/ ].


Článek stažen z webu Programujte.com [ http://programujte.com/clanek/2006072601-matematicky-system-maple-aktuality/ ].