Open Office databáze – MySQL – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Open Office databáze – MySQL – Fórum – Programujte.comOpen Office databáze – MySQL – Fórum – Programujte.com

 

remmidemmi0
Věrný člen
3. 4. 2024   #1
-
0
-

Je tu něldo kdo používá databázi v Open Office? Open Office má skutečně vedle textového editoru a tabulkového kalkulátoru také databázi. Zkusil jsem si nějakou založit a narazil jsem na nejasnosti jak propojit dvě nebo tři databáze. Jde o tento problém:

Mám databázi "A", která má nějaké sloupce v kterých eviduju nakoupený materiál na sklad. Databáze má samozřejmě identifikátor s autoinkrementem. Předpokládejme, že jeden z mnoha sloupců popisujích výrobek na skladě, se nazývá "výrobce" a další sloupec se nazývá "distributor". Sloupce "výrobce" a "distributor" jsou typu integer.

Pak mám datábázi "B" v které jsou data k výrobcům, prostě název, adresa, telefon ... Samozřejmě také tato databáze má autoinkrement ID.

Pak mám datábázi "C" v které jsou data k distributorům, prostě název, adresa, telefon ... Samozřejmě také tato databáze má autoinkrement ID.

Nyní, když dostanu zásilku materiálu na sklad, zapisuju materiál do databáze "A" a místo obsáhlého vypisování výrobce a distributora, jen vyvolám nabídky, vyberu výrobce a dodavatele z nabídky a do sloupců "výrobce" a "distributor" v databázi "A" se zapíší ID hodnoty z databází "B" resp. "C".Toto funguje perfektně v PHP na MySQL. Otázka je, jak toto pořešit v databázi OpenOffice ...

Nahlásit jako SPAM
IP: 37.48.56.–
Kit+15
Guru
3. 4. 2024   #2
-
0
-

#1 remmidemmi
Obávám se, že OpenOffice už moc lidí nepoužívá, že většina uživatelů přešla na LibreOffice.

Nevím, k čemu je dobré kombinovat 3 databáze. Není lepší udělat v jedné databázi 3 tabulky?

Osobně bych místo takové databáze raději použil buď některou z dospělých databází (PosgreSQL, MSSQL, MySQL) anebo jednoduchou, ale užitečnou SQLite.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83a6:646a:196b:c6c5:db03:c78c...–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
remmidemmi0
Věrný člen
3. 4. 2024   #3
-
0
-

Neznám LibreOffice. V čem je konkrétně výrazně lepší než OpenOffice? Znám dost lidí, co používá OpenOffice a nemíní jej měnit. Dokonce znám i dost lidí, co používá MS Office a to takovým způsobem, že v tabulkovém kalkulátoru Excel píší textové zprávy a a pak tabulkový soubor uloží a připojí jako přílohu k majlu, který je prázdný a takto posílají majly. Nebudu ty exoty jmenovat, ale jsou to profesionálové, firmy z Moravy   některé z Brna a okolí.

Proč 3 databáze? Protože již dříve postupně vznikly pro různé účely a nikomu se dnes moc nechce to překopávat. Prostě to funguje, Nejmenší databáze má skoro 11 tisíc záznamů, největší databáze "A" má přes 48 tisíc záznamů. Zatím to vše běží na PHP a MySQL. 

Mne napadlo, zda by to šlo vytvořit v Open Office. Také jsem zjistil, že databázi v Open Office lze exportovat v CSV, ale zřejmě ne data importovat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 37.48.56.–
Kit+15
Guru
3. 4. 2024   #4
-
0
-

#3 remmidemmi
LibreOffice je na rozdíl od OpenOffice zdarma a po oddělení udělali významný pokrok ve vývoji. Pracuje se mi s ním lépe, je subjektivně svižnější a má několik věcí navíc. Je kompatibilní.

Přesto bych zůstal u MySQL. Přichází mi do ní asi 1e6 záznamů denně a stále drží. I ta rychlost je řádově lepší. Má i mnohem lepší dokumentaci a víc lidí, kteří s ní umí pracovat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83a6:646a:196b:c6c5:db03:c78c...–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
remmidemmi0
Věrný člen
4. 4. 2024   #5
-
0
-

Open Office je též zdarma. Momentální verze je 4.1.15 . Viz zde, je to tam na 2.řádku tučbě zvýrazněno.

http://www.openoffice.org/?lang=en-US

Já jsem si ji stahnul, nainstaloval a funguje pěkně.

Nahlásit jako SPAM
IP: 37.48.56.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

Ms office do open office — založil Návštěvník

Open Office 2.3 — založil Johny

Pismo vo worde/open office — založil FufurR

MS OFFICE — založil Standa

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý